• slide 1
  • slide 2
  • slide 3

W sobotę 5.09 Kołobrzeg wystartował w regatach o memoriał Sławka Dabińskiego, organizowanych przez klub Wagabunda.
Jachtem dowodził Ryszard Polaczyk, załogę stanowili: Józef Kozikowski, Tomasz Grabiak, Łukasz Rumatowski, Władysław Kondej, Grzegorz Pawlak, Anna Szyfter, Kasia Szyfter i Kuba Janik.
Przez cały dzień wiał silny, szkwalisty wiatr z kierunku południowo-zachodniego, co niestety nie sprzyja Kołobrzegowi. W tej części jeziora taki wiatr skutkuje bardzo gwałtownymi silnymi szkwałami z różnych kierunków.
Organizacja regat niestety kulała - prawie dwugodzinne opóźnienie startu (planowany 11.30, faktyczny 13.10) spowodowało nerwowość wśród załogi. Jednoosobowa komisja sędziowska w osobie Kazia Kuncewicza, o dziwo w  miarę sprawnie przeprowadziła trzy wyścigi w pięciu grupach ?! W grupie Kołobrzega TR wystartowały jeszcze dwie Delphie 24, Macieja Jankowskiego, i świeżo upieczonego mistrza Polski Piotra Kowalewskiego. Kołobrzeg zajął kolejno miejsca 1, 3, DNF, ogólnie 3 . Wygrała załoga Piotra Kowalewskiego, która najlepiej poradziła sobie z wiatrem i dużą ilością pęków pływającej trawy, mocno przeszkadzających w ściganiu.
Bardzo miłym i długo oczekiwanym przez opóźnienia akcentem na brzegu była przepyszna grochówka. Ogólnie był to mile spędzony czas w gronie załogi oraz możliwość spotkania z kierskimi żeglarzami.
Gratulujemy zwycięzcom !!!

galeria